Bella

Pedigree:
Bella sugupuu

Lohusalu Arukas Arabella, hüüdnimega Bella, sündis 09. aprilil 2008. aastal Lohusalus. Tema ema Tess (Cumbreck Something Special) on pärit Inglismaalt ning isa Pätrik (Just Patrick v. Statum) Hollandist. Seega mõlemad Bella vanemad on pärit kuningriikidest 🙂

Bella on pisike – turjakõrgus 25 cm, siledakarvaline tricolor, kaalub ca 6 kg. Tal on imeilus jack russell’i terjeritele omane klouninägu – pool nägu maskiga, pool valge. Kuna valge peavärv võib olla seotud geeniga, mis põhjustab kurtust, on talle tehtud BAER test ning saadud kinnitus, et koer kuuleb normaalselt mõlema kõrvaga. Bella vanemad Pätrik ja Tess on DNA testitud PLL (primaarse silmaläätse luktsatsiooni) osas ning kumbki ei ole selle päriliku silmahaiguse kandja, seega ka Bellal pole seda geenimuutust. Igaaastasel silmade kontrollimisel pole leitud märke ka muude pärilike silmahaiguste (PRA, RD, HC) esinemisest. Mõlemad põlved on terved (0/0), normaalne käärhambumus ning ühtki hammast pole puudu.
Jahiinstinktid on olemas, Bella on väga kannatlik ja osav hiire- ja kahjuks ka kassipüüdja, sooritatud on urukatse rebasega FT Fox III, töötab hästi verejäljel.
.
Näitustel oleme käinud vähe, peamiselt terjerite erinäitustel, kus hinded on olnud Hea, Väga hea ja Suurepärane.

2012.aastal sai Bella  Eesti esimesel jack russellite erinäitusel ka sertifikaadi.

Lemmikharrastus on agility. Võistlema hakkasime 2010.aasta septembris, saades kohe 2/3 klassivahetuseks vajalikkudest punktidest, ent ka kiigehirmu. Nii  võistlesime pikka aega ainult hüpperadadel, kus meil on läks päris hästi. Esimesest teise klassi saime Helsinki võistlustel 19.augustil 2012, teisest kolmandasse Pärnus 16.02.2013.

Veel meeldib Bellale frisbee, veejugade püüdmine, maa kaevamine, päikeselaigus magamine. Ta ei ole seda tüüpi koer, kes oma poolehoidu ülevoolavalt väljendaks. Tema rõõm on reserveeritud ainult “oma” inimesele ja piirdub paari tagasihoidliku limpsuga. Mängima ja tööd tegema on ta siiski nõus igaühega – isegi 3-aastased kõlbavad.

Kodus on ta rahulik, iseloomult oma nimele vastav- arukas. Enne mõtleb, siis teeb. Ainult juhtudel, kui jahikirg lööb silme eest mustaks, kaob ka aru ning see oleks tal auto all peaaegu elu maksnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s